Polná, Církevní muzeum - chrám Nanebevzetí Panny Marie zpět

Církevní

Muzeum sídlí v půdních prostorách a na ochozech nad hlavní lodí chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Expozice věnovaná historii chrámu je členěna do pěti sálů. K vidění jsou unikátní liturgické předměty, barokní kulisy k hrám s církevní tématikou, hudební nástroje a mnoho dalšího. V rámci prohlídky je možné obdivovat mohutné Sieberovy varhany, věž s renesančním cimbálem a novými zvony. Zajímavý je také dobově vybavený byt zvoníka.

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina