Svatojakubská poutní cesta - Čechy
Hrádek nad Nisou - Praha zpět

Výchozím bodem etapy je Hrádek nad Nisou. Nenáročná, žlutě značená turistická stezka vede do Bílého Kostela. Následuje náročnější úsek, který vede přes Kryštofovo Údolí a pokračuje směrem na Český Dub. Modře značená stezka vede do Letařovic, kde stojí kostelík sv. Jakuba s unikátním kazetovým stropem s výjevy ze života sv. Jakuba. Odtud vede nejprve zelená a pak modrá turistická značka do Mnichova Hradiště ke kostelu sv. Jakuba. Trasa pokračuje červeně značenou stezkou přes Bakov a následuje malebný úsek cesty podél řeky Jizery, který vede do Mladé Boleslavi. Červená turistická stezka pokračuje přes Benátky nad Jizerou až do Staré Boleslavi, kde stojí poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Zbývající úsek cesty vede po historické Svaté cestě, kterou lemují kapličky. Tento úsek není místy značený a vede po frekventované silnici. Svatojakubská cesta končí v Praze u kostela sv. Jakuba, nedaleko náměstí Republiky.

Etapy v poutní trase
Poznejte i další etapy.

Hrádek nad Nisou - Praha
Hrádek nad Nisou
Praha - Všeruby
Všeruby
Praha - Železná
Železná

Poutní trasa

Svatojakubské poutní cesty tvoří celoevropskou síť pěších tras, které směřují do španělského Santiaga de Compostela ke hrobu sv. Jakuba st.. Česká republika je protkána několika trasami Svatojakubských cest. Páteřní cesta je součástí české Svatojakubské poutní trasy, která navazuje na německou trasu, vede přes Hrádek nad Nisou, Prahu a dělí se na dvě větve. Severní větev vychází ze Zbraslavi u Prahy a vede do Železné. Po překročení státní hranice se v Norimberku napojuje na německou trasu. Jižní větev vede z Prahy do Kdyně a za hraničním přechodem ve Všerubech se napojuje na oficiální Východobavorskou svatojakubskou cestu.

Zveme Vás!
Nejbližší místa