Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Palladium země české zpět

Církevní

Palladium je ojedinělou památkou duchovního významu, kterou najdeme na nejstarším mariánském poutním místě naší země - ve Staré Boleslavi. Jedná se o malý reliéf z pozlacené korintské mědi s vyobrazením Panny Marie s Ježíškem. Od roku 2014 je starobylá ikona ozdobena zlatými korunkami s diamanty. Vzácné Palladium je uchováváno v pokladnici kostela Nanebevzetí Panny Marie a je vystavováno k uctívání.

Turistický region Střední Čechy

V regionu, který se vine širokým pásem okolo Prahy, najdeme nejznámější a nejpohádkovější české hrady, kterými jsou Karlštejn a Křivoklát. Ani další hrady a zámky nezůstávají co do popularity pozadu. Mezi oblíbené atraktivity patří také labyrintárium zámku Loučeň, kutnohorský chrám svaté Barbory zapsaný do seznamu UNESCO a další. Region je bohatý na zajímavé technické památky - k prohlídkám zvou stříbrné a zlaté doly, hornické skanzeny, vápenckové lomy, z nichž nejznámější je Velká Amerika. Mezi přírodními zajímavostmi vynikají jeskynní systémy Českého krasu, Průhonický park, skalnaté hřebeny Brd, romantické údolí řeky Sázavy a kraj Blanických rytířů, kterému vévodí legendární hora Blaník.

Střední Čechy-západ, Střední Čechy-jih, Střední Čechy-severovýchod-Polabí