Cheb, Věž a krypta chrámu sv. Mikuláše a Alžběty zpět

Církevní

Informace

Chrám sv. Mikuláše a Alžběty je katolický farní kostel otevřený široké veřejnosti. Lze zde obdivovat krásu historické architektury, zůstat v tiché meditaci, prohlédnout si expozici v rekonstruované kryptě kostela nebo vystoupat na jeho jižní věž a obdivovat z věžní vyhlídky krásu města a dalekého okolí. Společenství katolických křesťanů se tento posvátný prostor snaží rozvíjet jako "Prostor pro přiblížení - člověka k člověku, Boha k lidem, lidí k Bohu..."

Na vyhlídkovou věž se stoupá se po pohodlném schodišti až do prostoru zvonice (133 schodů), odtud pak po točitém schodišti ústícím do příkřejšího závěrečného výstupu pak návštěvník vystoupá do prostoru vyhlídky (37 schodů). V mezipatrech je vždy několik židlí, kde je možné si odpočinout. Z vyhlídky je rozhled do všech světových stran, přičemž severní strana je zastíněna severní věží.

Vyhlídková věž: pevné vstupné 20 Kč / 1 euro
turniket akceptuje mince 1 Kč, 2 Kč, 5 Kč, 10 Kč, 20 Kč, 20 centů, 50 centů, 1 euro
předškolní děti zdarma (rodiče je mohou přenést přes turniket) ;-)

Do krypty návštěvník sestoupí z hlavní lodi chrámu po cca 20 úzkých schodech. Zde jsou k vidění nově zrekonstruované prostory krypty zahrnující velkou centrální místnost, tři malé místnůstky a spojovací chodbu do zazděné druhé části krypty (kde jsou pohřbené ostatky nalezené v kryptě včetně ostatků hraběnky Sidonie Šlikové). V kryptě je umístěna dlouhodobá expozice na téma pohřbívání na Chebsku a budou zde probíhat další časově omezené výstavy.

Chrámová loď a krypta: doporučené vstupné 20 Kč / 1 euro
(do kasičky u vchodu - určené na dofinancování projektu a další údržbu chrámu)

Ti z vás, kteří se do kostela přicházíte pomodlit, ztišit, meditovat či prostě se jen tak nadechnout Života, budete srdečně vítáni i bez zaplacení jakéhokoli vstupného.

Otevírací doba

denně kromě pondělí
mimo sezónu (listopad až duben) od 10:00 do 16:00
v sezóně (květen až říjen) od 10:00 do 17:00

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Západočeské lázně

Nejzápadnější region České republiky je známý především pro vyhlášená tradiční lázeňská města. Návštěvníci zde obdivují jak originální lázeňskou architekturu, tak jedinečné přírodní léčivé prameny. Region se pyšní také místem, kde je uchován relikviář svatého Maura, který je společně s korunovačními klenoty považován za nejvzácnější památky České republiky. Cestovatelé obdivují také nesčetné přírodní krásy, jako jsou například pohádkové skály, národní přírodní rezervace, naučné stezky, rozhledny a vyhlídkové věže. Pro zvídavé návštěvníky jsou připraveny prohlídky sklářských dílen, výroba tradičního bylinného likéru a mnoho dalšího.

Západočeské lázně

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.