Hartmanice, Skleněný oltář v kostele sv. Vintíře, Dobrá Voda u Hartmanic zpět

Církevní

Kostel sv. Vintíře v Dobré Vodě, jediný tohoto zasvěcení na světě, je od poloviny devadesátých let opět živým duchovním střediskem celého kraje. Při obnovených poutních slavnostech se zde scházejí nejen Češi a Němci, ale i příslušníci jiných národností.

Sklářská výtvarnice ze Zbraslavi u Prahy, Vladěna Tesařová, která svůj druhý domov nalezla právě v Dobré Vodě u Hartmanic, přišla s návrhem vytvořit v kostele sv. Vintíře oltář ze skla, skleněné třídílné oltářní retabulum, jehož ikonografický program by připomněl stále inspirující osobnost patrona kostela a zároveň společné náboženské a kulturní tradice národů střední Evropy. Použitým materiálem dílo navázalo na věhlas Šumavy, jako tradiční sklářské oblasti.

Otevírací doba

Od 01.07.2014 zajišťuje prohlídky kostela sv. Vintíře farnost Dobrá Voda. Mimo pondělí každý den od 9.30 do 16.30 hod. Zazvoňte v Domě sv. Vintíře. Těšíme se na Vás

Turistický region Šumava

Šumava poskytuje nepřeberné množství přírodních krás, v podobě voňavých luk, hlubokých lesů, bezedných slatí, ledovcových jezer a klikatých vodních toků. Pro návštěvníky jsou připraveny zážitkové trasy a přírodovědné expozice. Technickou raritou Šumavy jsou dva uměle vybudované plavební kanály pro přepravu dřeva, které dokonale zapadají do okolní krajiny. Vyznavači aktivní dovolené ocení unikátní stezku korunami stromů s tobogánem, bobovou dráhu, lanové centrum, lyžařské svahy zimních středisek, bruslařskou dráhu na Lipně a mnoho dalšího. Velmi oblíbené jsou také prohlídky zdejších hradů a zámků.

Šumava