Olešnice na Moravě, Křížová cesta bolestí regionu Olešnicka zpět

Církevní

Informace

Křížová cesta bolestí regionu Olešnicka začíná u hřbitova na západním okraji města Olešnice. Samotná cesta, podél níž jsou zastavení umístěna, se zatáčí a klikatí a vyjadřuje tak podobnost s lidským životem, který bývá skrze bolesti často složitý. Křížová cesta končí symbolicky u rozhledny, aby bylo patrné, že překonané a odpuštěné bolesti dávají člověku možnost podívat se v životě dál a utrpení nahlížené z nadhledu nám může pomoci objevit jeho smysl.
Jednotlivá zastavení jsou tvořena litými betonovými sloupky zakončenými kovovými kaplicemi, které jsou doplněny o symboly Ježíšova utrpení. V kaplicích jsou umístěny reliéfy zobrazující bolesti zdejšího regionu.
Křížová cesta není jen vyjádřením bolestí a ran Kristových, ale také přislíbením skutečnosti, že jeho rány jsou i naše rány, které v dějinách potkávaly a potkávají zdejší lidi a kraj.

(Převzato z brožury "Křížová cesta bolestí regionu Olešnicka")

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.