Mělník, Kostnice v kryptě kostela sv. Petra a Pavla zpět

Církevní

Mělnická kostnice, umístěná pod presbytářem proboštského kostela sv. Petra a Pavla, patří spolu se sedleckou u Kutné Hory k největším v České republice. Podle postupu stavby presbytáře a nápisu na jejích stěnách sloužila svému účelu do 30. let 16. století. V kostnici jsou umístěny pozůstatky asi 10 000 až 15 000 osob různého stáří, pohlaví i etnického původu.

březen - říjen
Po: zavřeno
Út - Pá: 9:30 - 16:00
So - Ne: 10:00 - 16:00
Přestávka: 12:30 - 13:15

Turistický region Střední Čechy

V regionu, který se vine širokým pásem okolo Prahy, najdeme nejznámější a nejpohádkovější české hrady, kterými jsou Karlštejn a Křivoklát. Ani další hrady a zámky nezůstávají co do popularity pozadu. Mezi oblíbené atraktivity patří také labyrintárium zámku Loučeň, kutnohorský chrám svaté Barbory zapsaný do seznamu UNESCO a další. Region je bohatý na zajímavé technické památky - k prohlídkám zvou stříbrné a zlaté doly, hornické skanzeny, vápenckové lomy, z nichž nejznámější je Velká Amerika. Mezi přírodními zajímavostmi vynikají jeskynní systémy Českého krasu, Průhonický park, skalnaté hřebeny Brd, romantické údolí řeky Sázavy a kraj Blanických rytířů, kterému vévodí legendární hora Blaník.

Střední Čechy-západ, Střední Čechy-jih, Střední Čechy-severovýchod-Polabí