Kočí, kostel sv. Bartoloměje zpět

Kostel sv. Bartoloměje je dominantou obce Kočí. Jednolodní gotická stavba upoutá na první pohled nezvyklými prvky lidové architektury. Do kostela se vstupuje dřevěným barokním zastřešeným mostem, na který navazuje masivní dřevěná zvonice. Interiér kostela zdobí bohatě zdobený kazetový strop a renesanční fresky. Poutní mše svatá se zde slaví v neděli kolem 24. srpna. Je možné si domluvit prohlídku této národní kulturní památky.

Turistický region Východní Čechy

Turistický region Východní Čechy nabízí malebnou přírodu, velkolepou historii, tradiční lidové umění, hudební zážitky i bohaté sportovní vyžití. Ke kulturnímu a společenskému životu oblasti patří neodmyslitelně Smetanova Litomyšl, Velká pardubická steeplechase i Zlatá přilba. Pro zdejší kraj je typická vůně pardubického perníku a blízkost koní. Na návštěvníky čekají ukázky lidových folklórních tradic a řemesel, množsví hradů a zámků, starobylá vojenská opevnění a pevnosti, městské památkové rezervace, architektonické zajímavosti. Oblast je vyhledávaná milovníky sportů, pěší turistiky, cykloturistiky a v neposlední řadě i agroturistiky.

Podorlicko, Pardubicko, Chrudimsko-Hlinecko, Králický Sněžník, Českomoravské pomezí