Břasy-Stupno, kostel sv. Vavřince zpět

Církevní

V kostele sv. Vavřince ve Stupně v okrese Rokycany se pravidelně konají mše svaté a mimo to také kulturní akce, výstavy, koncerty. Z výtěžku se v současné době opravují interiéry. Tato kulturní památka si zaslouží aby se o ní dozvědělo co nejvíce poutníků. Budeme se na ně těšit, zajistíme podle zájmu i komentované prohlídky. Navíc se v blízkosti nachází hrobka rodu Sternbergů, kde je pochovám Kašpar Maria Sternberg, spoluzakladatel Národního muzea v Praze. Na své si u těchto objektů přijdou i milovníci geocachingu.

Otevírací doba

Turistický region Plzeňsko a Český les

Na území regionu nalezneme monumentální kláštery, poutní místa, romantické hrady a zámky i přírodní zajímavosti. Vyznavači aktivní dovolené a především vodáci vyhledávají pověstnou řeku Berounku. Na zvídavé návštěvníky čekají zábavné i naučné atraktivity, jako je například unikátní vodní hamr v Dobřívi, nebo plzeňské science centrum Techmania. Milovníky historie jistě nadchnou původní chodské vesnice a vyhlášené chodské poutě a slavnosti. Centrem regionu je město Plzeň, kde lze navštívit Pivovarské muzeum, sídlící v původním středověkém právovárečném domě, prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj s ochutnávkou a projížďkou na formanském voze, nebo plzeňské historické podzemí.

Český les, Plzeňsko