Krupka-Bohosudov, Kostel sv. Prokopa a památník obětí pochodu smrti zpět

Církevní

Nejstarší hornický kostel, písemně zmiňovaný v roce 1331, získal svou konečnou podobu v roce 1676. Roku 1891 přestal sloužit veřejnosti a po požáru v roce 1939 se bohužel nedochovalo ani nic z vnitřního vybavení. Sochy sv. Pavla a sv. Petra, které se nacházely po stranách hřbitovní brány, byly přemístěny do kostela sv. Anny. Částečná obnova celého objektu proběhla v roce 1995.

Naproti kostelu se nachází společný hrob 313 obětí pochodu smrti, který byl odhalen roku 1948.

Veřejně přístupné.

Turistický region Severozápadní Čechy

Turistický region se pyšní nejmladším národním parkem České republiky, kterým je České Švýcarsko. Tato neobyčejně malebná oblast s turistickými chatami, hustou sítí značených turistických tras, kamennými rozhlednami a vyhlídkovými plošinami patří k tradičním oblíbeným výletním místům. Symbolem oblasti je Pravčická brána - přírodní skalní most. Pro výletníky jsou provozovány i vyhlídkové plavby po Labi. Dominantou oblasti vulkanického původu - Českého středohoří je strmý kužel hory Milešovky. Mezi vyhledávaná místa regionu patří také Porta Bohemica, kterou tvoří široké říční koryto Labe tvořící hluboký kaňon. Oblast Krušných hor je vyhledávaným místem milovníky zimních i letních sportovních aktivit.

České Středohoří a Žatecko, Krušné hory a Podkrušnohoří, České Švýcarsko