Nepomuk, Kaplička sv. Jana Nepomuckého zpět

Informace

Výklenková kaple na hrázi Špitálského rybníka, uvnitř se nachází cenná barokní plastika sv. Jana Nepomuckého z první poloviny 18. století.

Kolem starší, vrcholně barokní sochy sv. Jana Nepomuckého, vztyčené roku 1723 nákladem Františka Leopolda hraběte ze Šternberka, byla v roce 1878 postavena neorenesanční výklenková kaple.

Otevírací doba

Kaple je volně přístupná. Po hrázi vede silnice I/20 a chodník.

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Plzeňsko a Český les

Na území regionu nalezneme monumentální kláštery, poutní místa, romantické hrady a zámky i přírodní zajímavosti. Vyznavači aktivní dovolené a především vodáci vyhledávají pověstnou řeku Berounku. Na zvídavé návštěvníky čekají zábavné i naučné atraktivity, jako je například unikátní vodní hamr v Dobřívi, nebo plzeňské science centrum Techmania. Milovníky historie jistě nadchnou původní chodské vesnice a vyhlášené chodské poutě a slavnosti. Centrem regionu je město Plzeň, kde lze navštívit Pivovarské muzeum, sídlící v původním středověkém právovárečném domě, prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj s ochutnávkou a projížďkou na formanském voze, nebo plzeňské historické podzemí. 

Český les, Plzeňsko

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.