Nová Paka, Dřevěný kostelík z Podkarpatské Rusi zpět

Tento řecko-katolický kostelík byl do Nové Paky převezen z Podkarpatské Rusi a nyní se tyčí na Husově kopci. Nalezneme v něm bohatě vyřezávaný dřevěný oltář a pozdně gotické sochy světců.

Turistický region Český ráj

Malebná krajina Českého ráje se svými typickými skalními městy je vyhledávaná všemi romantiky a milovníky pohádek. Není divu, že inspirovala mnoho filmových tvůrců a místní hrady, zámky a přírodní zajímavosti vytvořily přírodní kulisy pro nejoblíbenější filmové pohádky. Rodiče s dětmi vyhledávají také pohádkové město Jičín, které je neodmyslitělně spjaté s loupežníkem Rumcajsem. K výčtu turistických atraktivit patří také výletní areál s brusírnou skleněných perel, minizoo, středověká krčma, strašidelný hotel, kuriozní skalní byty, skalní hrad a mnoho dalšího.

Český ráj