Osek, Cisterciácký klášter zpět

Klášterní Církevní

Klášter v Oseku se pyšní více než osmisetletou historií, během níž prošel bouřlivým rozkvětem i úpadkem. Dnes je kulturním a turistickým centrem nabízejícím pohled do historie od doby románské přes gotickou po barokní. Dominantou je klášterní kostel, původně románská trojlodní bazilika, přestavěná ve vrcholně barokním stylu. Nejcennější částí starého konventu je raně gotická kapitulní síň s kamenným čtecím pulpitem.

Prohlídku kláštera je možné domluvit v Informačním turistickém centru Osek, které sídlí přímo v jedné z klášterních budov.

V areálu kláštera se můžete také občerstvit v Pivovaru cisterciáckého opatství Ossegg.

Informace o klášteře naleznete také na: www.kloster-osek.info (stránky jsou v německém jazyce)

X–IV: út–so 9–16, ne 13–16 (poslední prohlídka v 15)
V–IX: út–so 9–17, ne 13–17 (poslední prohlídka v 16)
12-12:30 polední pauza, nezačínají prohlídky
Změny vyhrazeny, vždy si dobu ověřte na stránkách IC.

Turistický region Severozápadní Čechy

Turistický region se pyšní nejmladším národním parkem České republiky, kterým je České Švýcarsko. Tato neobyčejně malebná oblast s turistickými chatami, hustou sítí značených turistických tras, kamennými rozhlednami a vyhlídkovými plošinami patří k tradičním oblíbeným výletním místům. Symbolem oblasti je Pravčická brána - přírodní skalní most. Pro výletníky jsou provozovány i vyhlídkové plavby po Labi. Dominantou oblasti vulkanického původu - Českého středohoří je strmý kužel hory Milešovky. Mezi vyhledávaná místa regionu patří také Porta Bohemica, kterou tvoří široké říční koryto Labe tvořící hluboký kaňon. Oblast Krušných hor je vyhledávaným místem milovníky zimních i letních sportovních aktivit.

České Středohoří a Žatecko, Krušné hory a Podkrušnohoří, České Švýcarsko