Louny, chrám sv. Mikuláše zpět

Církevní

Chrám byl postaven na nejvyšším místě nově založeného města. Z původní stavby se po požáru roku 1517 zachovala pouze věž, zbytek kostela byl nově postaven v pozdně gotickém slohu. Unikátně se v Lounech dochovala stanová střecha, kdysi v Čechách běžná. Dalším skvostem je obří barokní dřevěný oltář, který nebyl nikdy opatřen nátěrem.

Umožněny prohlídky kostela.
01.04.-31.10. ÚT 11:00 - 17:00
01.04.-31.10. ST - NE 10:00 - 17:00
01.11.-31.03. ÚT - NE 13:00 - 16:00

Veřejnosti je zpřístupněna věž v turistickém režimu a za poplatek.
Letní sezóna (1.4.-30.9.):
Út-Ne 10:00-17:00
Zimní sezóna (1.10.-31.3.):
Út-Ne 13:00-16:00

Turistický region Severozápadní Čechy

Turistický region se pyšní nejmladším národním parkem České republiky, kterým je České Švýcarsko. Tato neobyčejně malebná oblast s turistickými chatami, hustou sítí značených turistických tras, kamennými rozhlednami a vyhlídkovými plošinami patří k tradičním oblíbeným výletním místům. Symbolem oblasti je Pravčická brána - přírodní skalní most. Pro výletníky jsou provozovány i vyhlídkové plavby po Labi. Dominantou oblasti vulkanického původu - Českého středohoří je strmý kužel hory Milešovky. Mezi vyhledávaná místa regionu patří také Porta Bohemica, kterou tvoří široké říční koryto Labe tvořící hluboký kaňon. Oblast Krušných hor je vyhledávaným místem milovníky zimních i letních sportovních aktivit.

České Středohoří a Žatecko, Krušné hory a Podkrušnohoří, České Švýcarsko