Zašová, poutní kostel Navštívení Panny Marie

BohoslužbyPravidelné bohoslužby (aktualizováno 12. 5. 2013) (iBohosluzby.cz ):

Ne
7:30
, celý rok, každý týden
Ne
10:30
, celý rok, každý týden
Po
18:00
, celý rok, každý týden
St
18:00
, celý rok, každý týden
Čt
17:00
, celý rok, každý týden, (mše sv. ve farnosti Veselá u V. M.)
Čt
19:00
, celý rok, každý týden, Jen ADORACE se sv. přijímáním
18:00
, celý rok, každý týden
So
7:00
, celý rok, každý týden

Informace

Barokní kostel byl vystavěný v 18. století majitelem rožnovsko-meziříčského panství Karlem Jindřichem ze Žerotína, k čemuž odkazuje znak rodu Žerotínů umístěný v průčelí kostela. Poutníci sem přicházeli se svými prosbami k milostnému obrazu
Panny Marie Zašovské, který je umístěn na hlavním oltáři kostela. Již dějepisec Středovský poznamenal roku 1710, že obraz Panny Marie působí zázraky od starodávna. Zprávu o jednom z nejstarších uzdravení podává obraz, který dal z vděčnosti za uzdravení namalovat meziříčský děkan Ondřej Helmesiniho roku 1707. O jiném vyslyšení prosby svědčí další obraz z roku 1745 - podle pověsti za uzdravení jednoho němého a jednoho chromého dítka. Vedle kostela byl vystavěn Klášter Trinitářů, ve kterém je dnes Domov pro osoby se zdravotním postižením.
Zašová je známé valašské poutní místo. Nejvýznamnější akcí je zašovská pouť, která se koná pravidelně první neděli v červenci. Poutě mají několik staletí dlouhou tradici a byly zaznamenány už v roce 1672. Kromě údolí Stračky, přírodního poutního místa, patří k zajímavostem i chráněný mokřad Pod Hájem v západní části obce, kde žijí některé chráněné druhy ptactva, vodních živočichů a rostlin. Odkaz: www.zasova.net nebo www.zasova-poutni-misto.estranky.cz Víte, že poutní areál Stračka s mariánským pramenem je opředený pověstmi o rytíři zachráněném Pannou Marií před pronásledováním Tatary?
Možnosti prohlídek: květen - září: sobota: 9.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00, neděle a st. svátky: 13.00 - 17.00 


Vzdálenost od objektu

Železniční stanice

1,2 km (Zašová)

Autobusová zastávka

150 m

Poutě

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Východní Morava

Nabízí množství nádherných památek, rozmanitou přírodu, ojedinělé tradice i originální gastronomické zážitky. V regionu se střetávají národopisné oblasti Valašsko, Slovácko a Haná. Proslulé jsou především typické roubenky na stráních, nezaměnitelné zvyky a tradice, lidové slavnosti a množství barevných krojů. Mezi další atraktivity patří přírodní lázeňské prameny, okázalé zámecké zahrady Kroměřížska i funkcionalistická architektura Zlínska.

Slovácko, Kroměřížsko, Zlínsko a Luhačovicko, Valašsko

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.