Nové Hrady, Klášter Božího Milosrdenství zpět

Klášter Božího Milosrdenství je duchovním a kulturním centrem novohradského regionu. Barokní klášter stojí v blízkosti novohradského náměstí a je spojen s kostelem sv. Petra a Pavla. Klášter byl založen ke cti Panny Marie. Na mariánskou tradici navázalo římskokatolické společenství papežského práva "Rodina Panny Marie", které v klášteře působí. Pravidelné prohlídky kostela a kláštera probíhají v měsících květen, červen a září pouze o víkendech (první prohlídka v 10.00 a druhá ve 14.00). V měsících červenec a srpen každý den (první prohlídka v 10.00 a druhá ve 14.00). Prohlídka je možná i v jiné měsíce a časy po telefonické domluvě.