Nové Hrady, Klášter Božího Milosrdenství zpět

Klášter Božího Milosrdenství je duchovním a kulturním centrem novohradského regionu. Barokní klášter stojí v blízkosti novohradského náměstí a je spojen s kostelem sv. Petra a Pavla. Klášter byl založen ke cti Panny Marie. Na mariánskou tradici navázalo římskokatolické společenství papežského práva "Rodina Panny Marie", které v klášteře působí. Pravidelné prohlídky kostela a kláštera probíhají v měsících květen, červen a září pouze o víkendech (první prohlídka v 10.00 a druhá ve 14.00). V měsících červenec a srpen každý den (první prohlídka v 10.00 a druhá ve 14.00). Prohlídka je možná i v jiné měsíce a časy po telefonické domluvě.

Turistický region Jižní Čechy

Do Jižních Čech se sjíždějí milovníci historických památek, aby zde obdivovali hrady, zámky, historické centrum Českého Krumlova zapsané na seznam UNESCO, perlu renesance Slavonice, či Táborsko se stopami husitských dějin. Region je neobyčejně bohatý na technické zajímavosti, jako je například jindřichohradecká úzkokolejka, třeboňská soustava rybníků, Buškův hamr, grafitový důl u Českého Krumlova a mnoho dalších. Pestrou nabídku regionu doplňují i přístupné jeskyně, vodní nádrže, přehrady a vodáky vyhledávané vodní toky. Nelze opomenout ani malebné jihočeské vesničky a půvabnou krajinu České Kanady.

Jižní Čechy