Osek, Cisterciácký klášter zpět

Klášterní Církevní

Klášter v Oseku se pyšní více než osmisetletou historií, během níž prošel bouřlivým rozkvětem i úpadkem. Dnes je kulturním a turistickým centrem nabízejícím pohled do historie od doby románské přes gotickou po barokní. Dominantou je klášterní kostel, původně románská trojlodní bazilika, přestavěná ve vrcholně barokním stylu. Nejcennější částí starého konventu je raně gotická kapitulní síň s kamenným čtecím pulpitem.

Prohlídku kláštera je možné domluvit v Informačním turistickém centru Osek, které sídlí přímo v jedné z klášterních budov.

V areálu kláštera se můžete také občerstvit v Pivovaru cisterciáckého opatství Ossegg.

Informace o klášteře naleznete také na: www.kloster-osek.info (stránky jsou v německém jazyce)

X–IV: út–so 9–16, ne 13–16 (poslední prohlídka v 15)
V–IX: út–so 9–17, ne 13–17 (poslední prohlídka v 16)
12-12:30 polední pauza, nezačínají prohlídky
Změny vyhrazeny, vždy si dobu ověřte na stránkách IC.