Hvozdnice, Husův dům Církevní turistika

Soukromý pokoj 1 Pokojů 0 Jednolůžek 7 Dvoulůžek 0 Přistýlek

Informace o objektu

Husův dům ve Hvozdnici je otevřené multifunkční centrum. Bylo vybudováno v prostorách Farního sboru Českobratrské církve evangelické rekonstrukcí církevních prostor, jež nyní slouží také široké veřejnosti. Centrum bylo po rekonstrukci otevřeno 6. června 2010 (farní sbor zde však existuje již od 20. let 20. století).

Sál Husova domu je nejen dějištěm pravidelných bohoslužeb (v neděli od 9:30 a o církevních svátcích), ale také například koncertů pěveckého sboru, který při Husově domu vede dirigentka, sbormistryně a hudební skladatelka Veronika Kopecká. Jsme církevní společenství přijímající každého bez rozdílu náboženského vyznání - barvy pleti - národnostní či jiné příslušnosti - sexuální orientace aj. V roce 2016 jsme se proto stali i oficiálně součástí Hate Free Culture.

Věříme, že i díky blízkosti přírodních krás (CHKO Brdy, Slapská přehrada, údolí Kocáby) či nádherného poutního místa Skalka u Mníšku pod Brdy a také dobré dostupnosti veřejnou dopravou z Prahy pro Vás bude pobyt u nás příjemným zážitkem. Budete vítáni!

Pro ubytování je k dispozici půda se 2 místnostmi na spaní a centrální místností vhodnou pro večerní programy, hry aj. Pohodlně se zde vyspí 14 lidí, při větším uskrovnění i více (na karimatkách na zemi). Na půdě je sprcha s teplou vodou a WC. Nutné je přivézt si s sebou vlastní spacáky a přezutí. Při společných pobytech se vaří v kuchyni v přízemí, která je vybavena veškerým nádobím. Při špatném počasí lze využívat modlitebnu. Od 1. října se v celém domě topí a díky tomu je možné přijet i v zimě. U objektu je hřiště na volejbal, dětské pískoviště s prolézačkou, rozlehlá zahrada s lavičkami, cca 200 m od domu je les.

V objektu není možný pobyt s domácími zvířaty (psy), děkujeme Vám za pochopení.

Přihlašovat se můžete na telefonním čísle 777 203 662 nebo e-mailem na hvozdnice@evangnet.cz

Ceny za pobyt jsou mírné

1 osoba den (bez noclehu): 20 Kč
Sleva za brigádnickou pomoc např. na zahradě: 20 Kč

Dostupné jednotky v objektu

Půda (členěná do dvou místností a společného prostoru)

dvoulůžka: 7, Povlečení s sebou, Lůžkoviny/spacák s sebou, Objekt leží v rozlehlé zelené zahradě, jejíž součástí je volejbalové hřiště a pískoviště s dětskou prolézačkou., Sporák, Samostatná trouba, Lednička, Nádobí, Utěrky s sebou, Společné sociální zařízení, Sprchový kout, Ručníky s sebou, ...

Fotogalerie

Hvozdnice, Husův dům - Husův dům je Hate Free Zóna Hvozdnice, Husův dům - Naše ("Karáskova") půda Hvozdnice, Husův dům - Hvozdnice, Husův dům -

Kontakty

Adresa: Hvozdnice 125, 252 10 Hvozdnice Kontaktní osoba: Vendula Glancová (farářka) Tel.: 777 203 662 E-mail: hvozdnice@evangnet.cz WWW: hvozdnice.evangnet.cz GPS (Lng, Lat): 49.8756, 14.3651

Nejde jen o bydlení, ale i o zážitky!