Hvozdnice, Husův dům církevní turistika

Soukromý pokoj 1 Pokojů 0 Jednolůžek 7 Dvoulůžek 0 Přistýlek

Informace o objektu

Husův dům ve Hvozdnici je otevřené multifunkční centrum. Bylo vybudováno v prostorách Farního sboru Českobratrské církve evangelické rekonstrukcí církevních prostor, jež nyní slouží také široké veřejnosti. Centrum bylo po rekonstrukci otevřeno 6. června 2010 (farní sbor zde však existuje již od 20. let 20. století).

Sál Husova domu je nejen dějištěm pravidelných bohoslužeb (v neděli od 9:30 a o církevních svátcích), ale také například koncertů pěveckého sboru, který při Husově domu vede dirigentka, sbormistryně a hudební skladatelka Veronika Kopecká. Jsme církevní společenství přijímající každého bez rozdílu náboženského vyznání - barvy pleti - národnostní či jiné příslušnosti - sexuální orientace aj. V roce 2016 jsme se proto stali i oficiálně součástí Hate Free Culture.

Věříme, že i díky blízkosti přírodních krás (CHKO Brdy, Slapská přehrada, údolí Kocáby) či nádherného poutního místa Skalka u Mníšku pod Brdy a také dobré dostupnosti veřejnou dopravou z Prahy pro Vás bude pobyt u nás příjemným zážitkem. Budete vítáni!

Pro ubytování je k dispozici půda se 2 místnostmi na spaní a centrální místností vhodnou pro večerní programy, hry aj. Pohodlně se zde vyspí 14 lidí, při větším uskrovnění i více (na karimatkách na zemi). Na půdě je sprcha s teplou vodou a WC. Nutné je přivézt si s sebou vlastní spacáky a přezutí. Při společných pobytech se vaří v kuchyni v přízemí, která je vybavena veškerým nádobím. Při špatném počasí lze využívat modlitebnu. Od 1. října se v celém domě topí a díky tomu je možné přijet i v zimě. U objektu je hřiště na volejbal, dětské pískoviště s prolézačkou, rozlehlá zahrada s lavičkami, cca 200 m od domu je les.

V objektu není možný pobyt s domácími zvířaty (psy), děkujeme Vám za pochopení.

Přihlašovat se můžete na telefonním čísle 777 203 662 nebo e-mailem na hvozdnice@evangnet.cz

Ceny za pobyt jsou mírné

Vařič

Zobrazit všechny služby

Okolí objektu

V regionu, který se vine širokým pásem okolo Prahy, najdeme nejznámější a nejpohádkovější české hrady, kterými jsou Karlštejn a Křivoklát. Ani další hrady a zámky nezůstávají co do popularity pozadu. Mezi oblíbené atraktivity patří také labyrintárium zámku Loučeň, kutnohorský chrám svaté Barbory zapsaný do seznamu UNESCO a další. Region je bohatý na zajímavé technické památky - k prohlídkám zvou stříbrné a zlaté doly, hornické skanzeny, vápenckové lomy, z nichž nejznámější je Velká Amerika. Mezi přírodními zajímavostmi vynikají jeskynní systémy Českého krasu, Průhonický park, skalnaté hřebeny Brd, romantické údolí řeky Sázavy a kraj Blanických rytířů, kterému vévodí legendární hora Blaník.

Střední Čechy-západ, Střední Čechy-jih, Střední Čechy-severovýchod-Polabí

Celoročně

Železniční stanice
1,4 km

Autobusová stanice
20 m

Obchod
300 m

Léto

Zima

Informace k ceně

Ceny za pobyt jsou mírné

1 osoba noc+den: 70 Kč
1 osoba den (bez noclehu): 20 Kč
Sleva za brigádnickou pomoc např. na zahradě: 20 Kč

Dostupné jednotky v objektu

Půda (členěná do dvou místností a společného prostoru)

dvoulůžka: 7, Povlečení s sebou, Lůžkoviny/spacák s sebou, Objekt leží v rozlehlé zelené zahradě, jejíž součástí je volejbalové hřiště a pískoviště s dětskou prolézačkou., Sporák, Samostatná trouba, Lednička, Nádobí, Utěrky s sebou, Společné sociální zařízení, Sprchový kout, Ručníky s sebou, ...

Fotogalerie

Hvozdnice, Husův dům - Husův dům je Hate Free Zóna Hvozdnice, Husův dům - Naše ("Karáskova") půda Hvozdnice, Husův dům - Hvozdnice, Husův dům -

Kontakty

Adresa: Hvozdnice 125, 252 10 Hvozdnice Kontaktní osoba: Vendula Glancová (farářka) Tel.: 777 203 662 E-mail: hvozdnice@evangnet.cz WWW: hvozdnice.evangnet.cz GPS (Lng, Lat): 49.8756364, 14.3651214

Nejde jen o bydlení, ale i o zážitky!