Telč, kostel Jména Ježíš - prohlídkový okruh zpět

Kostel Jména Ježíš byl postaven jako součást jezuitského areálu (kolej, konvikt) v polovině 17. století, poté co Františka Slavatová do města řád přivedla (1654).

Stavba je barokní s typickou jezuitskou dispozicí. Stavitel je nejasný (možná Stefan Perti, Giovanni Domenico Orsi). Původní vybavení se nedochovalo - současná výzdoba pochází z doby výročí sta let od příchodu Jezuitů do Telče. Vnější fasáda je renesanční, ale vnitřní výzdoba je barokní.

Pravidelné bohoslužby

v zimním období: Pá 17:00, So 17:00, Ne 7:30, 9:00

Prohlídka kostela:
Vstup do kostela, komentované prohlídky i ostatní aktivity jsou bezplatné. Za dobrovolné příspěvky vám patří upřímné Pán Bůh zaplať, díky nim mohou být kostely otevřeny.
V kostele najdete popisky interiéru kostela v českém, německém a anglickém jazyce. Za účelem individuálních komentovaných prohlídek můžete oslovit přítomného průvodce. Příchozí zveme k několika aktivitám.
Můžete si vyrobit svíčku ze včelího vosku - odneste si ji domů pro vzpomínku či k modlitbě.
Farníci z Telče se modlí za vaše prosby. Prosbu můžete napsat a zanechat ji na místě v kostele.
Nejen pro děti je připravena hra cestička do nebe, kvízy a skládačky. Pokud správně odpovíte na několik otázek, které se vztahují k interiéru kostela Jména Ježíš a sv. Jakuba, můžete si u přítomného průvodce vyzvednout certifikát poutníka po telčských kostelích.
V kostele není přítomna Nejsvětější svátost - pravidelné bohoslužby probíhají ve vedlejším v kostele sv. Jakuba.

Červen - září

pondělí - neděle: 10:00 - 12:00, 12:30 - 18:00