Telč, kostel Jména Ježíš - prohlídkový okruh zpět

Kostel Jména Ježíš byl postaven jako součást jezuitského areálu (kolej, konvikt) v polovině 17. století, poté co Františka Slavatová do města řád přivedla (1654).

Stavba je barokní s typickou jezuitskou dispozicí. Stavitel je nejasný (možná Stefan Perti, Giovanni Domenico Orsi). Původní vybavení se nedochovalo - současná výzdoba pochází z doby výročí sta let od příchodu Jezuitů do Telče. Vnější fasáda je renesanční, ale vnitřní výzdoba je barokní.

Pravidelné bohoslužby

v zimním období: Pá 17:00, So 17:00, Ne 7:30, 9:00

Prohlídka kostela

Při prohlídce kostela si můžete mimo jiné zkusit opsat kousek bible, vyrobit svíčku ze včelího vosku nebo zanechat prosbu, za kterou se poté lidé z farnosti budou modlit. Pro hravé děti i dospěláky je připravena soutěž o certifikát telčského poutníka, která propojuje telčské kostely Jména Ježíš a sv. Jakuba (oba kostely jsou nedaleko od sebe).

Červen - září

pondělí - neděle: 10:00 - 18:30

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina