Moravská Třebová, Sousoší Kalvárie zpět

Sousoší na Křížovém vrchu je zakončením Křížové cesty, vedoucí od kostela Nanebevzetí Panny Marie. Sousoší je dílem Jiřího Pacáka, Severina Tischlera a Františka Josefa Seitla, kteří byli spolupracovníci a následovníci věhlasného Matyáše Bernarda Brauna. Původní dřevěné kříže jsou umístěny v blízkém hřbitovním kostele Povýšení svatého Kříže.

Turistický region Východní Čechy

Turistický region Východní Čechy nabízí malebnou přírodu, velkolepou historii, tradiční lidové umění, hudební zážitky i bohaté sportovní vyžití. Ke kulturnímu a společenskému životu oblasti patří neodmyslitelně Smetanova Litomyšl, Velká pardubická steeplechase i Zlatá přilba. Pro zdejší kraj je typická vůně pardubického perníku a blízkost koní. Na návštěvníky čekají ukázky lidových folklórních tradic a řemesel, množsví hradů a zámků, starobylá vojenská opevnění a pevnosti, městské památkové rezervace, architektonické zajímavosti. Oblast je vyhledávaná milovníky sportů, pěší turistiky, cykloturistiky a v neposlední řadě i agroturistiky.

Podorlicko, Pardubicko, Chrudimsko-Hlinecko, Králický Sněžník, Českomoravské pomezí