Rajhrad, Sarkofág s ostatky arcibiskupa Pavla Huyna zpět

Klášterní Církevní

V kostele Božského Srdce Ježíšova je uložen sarkofág s ostatky arcibiskupa hraběte Pavla Huyna, který inicioval a zajistil vše potřebné pro vznik kongregace sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova v roce 1916.
Je zde uložen také ostatek bl. Karla Habsburského.

V kostele jsou ke zhlédnutí krásné mozaiky. Navštívit můžete také minimuzeum naší kongregace sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova.

Kdykoliv na požádání - viz kontakty.

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí