Příbram II - Svatá Hora, Prohlídka areálu Svaté Hory s průvodcem, prohlídky zpět

Klášterní Církevní

Objekt poutního místa je volně přístupný věřícím, poutním výpravám a jednotlivým návštěvníkům. Skupiny turistů a zájezdy organizované cestovními kancelářemi mohou navštívit Svatou Horu jen v doprovodu průvodce ze Svaté Hory.

Prohlídkový okruh
-------------------------
začíná před Svatohorským poutním muzeem a zahrnuje prohlídku ambitů a kaplí, Svatohorských schodů, krápníkové kaple svaté Máří Magdalény, prochází kolem křížové cesty na Svatohorské náměstí a končí v bazilice Nanebevzetí Panny Marie.

Prohlídka s průvodcem trvá cca. 50 minut.

Prohlídky jsou nabízeny v českém, německém, anglickém a ruském jazyce.

Prohlídku s cizojazyčným výkladem a prohlídku pro větší skupinu je nutné rezervovat písemně, faxem, e-mailem nebo vyplněním formuláře.

Také je možnost prohlédnout si samostatně expozici nového Svatohorského poutního muzea.

Cena prohlídky s průvodcem:
dospělí – plné vstupné: 120 Kč
důchodci, děti (do 15 let), studenti, ZTP – snížené vstupné: 80 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 5 dětí): 290 Kč
prohlídka s cizojazyčným výkladem: 170 Kč/150 Kč

Prohlídka Svaté Hory s koncertem
-----------------------------------------------

Po předchozí domluvě, nejlépe pro organizované skupiny s minimálním počtem 10 účastníků, je možná prohlídka s průvodcem, po které následuje půlhodinový koncert na nové chórové varhany v bazilice.

Cena prohlídky s koncertem: + 50% k ceně vstupenky na prohlídku
(Rozdíl oproti ceně prohlídky bez koncertu je darem Matici Svatohorské na stavbu velkých varhan)

Prohlídka svatohorské zvonice
-----------------------------------------
Při prohlídce se dozvíte něco o svatohorských zvonech, můžete si je prohlédnout, zjistit, jak jsou rozmístěny, které jsou výkyvné a které ne, v jakém tónu jsou laděné. Skrz okenice se můžete podívat na město Příbram. Prohlídka není časově náročná, zabere cca 25 minut, ale je omezena počtem lidí, kteří se na zvonici vejdou. Vstupné je 50,-- Kč na osobu.

Prohlídky svatohorského sklepení
----------------------------------------------
Během rekonstrukce v roce 2015 byly obnoveny i sklepy na Svaté Hoře. Tyto nově zrekonstruované prostory nyní nabízíme nejen k různým akcím a pronájmům, ale i jako místo k prohlídce s výkladem.
Přijďte se ve vybraných dnech podívat, kde se sklepy nacházejí a dozvědět se něco o tom, jak to jezuité plánovali a jak to ve skutečnosti vypadá. Na fotografiích můžete porovnat stav při rekonstrukci a nyní. Prohlídka zabere 40 minut. Jednotné vstupné na osobu je 50,-- Kč.

V prostorách přímo pod hodinovou věží obchod s poutním zbožím, suvenýry a knihami převážně z produkce Karmelitánského nakladatelství. Nabízené zboží lze zakoupit také ve svatohorském e-shopu.

Též nabízíme vzdělávací programy na Svaté Hoře u Příbrami pro žáky mateřských, základních i středních škol.

Průvodcovskou službu provozuje Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie - Svatá Hora.

Kontakt:
Svatohorské poutní muzeum a průvodcovská služba
Svatá Hora 591
261 01 Příbram

mobil: +420 731 619 800
e-mail: prohlidka@svata-hora.cz

Otevírací doba prodejny a muzea:

květen (pouze o víkendech): 9 - 16 hodin (poslední prohlídka v 15 hodin)
červen: 9 - 16 hodin (poslední prohlídka v 15 hodin)
červenec - srpen: 9 - 17 hodin (poslední prohlídka v 16 hodin)
září: 9 - 16 hodin (poslední prohlídka v 15 hodin)
říjen (pouze o víkendech): 9 - 16 hodin (poslední prohlídka v 15 hodin)
V jiných případech (tedy mimo uvedené časy a měsíce) je prohlídka s průvodcem možná po předchozí domluvě a při minimální počtu 5 účastníků.

Vzhledem k tomu, že Svatá Hora je stále živým poutním místem, v době bohoslužeb v bazilice není možná návštěva baziliky ani v rámci prohlídky. Skupina musí vyčkat konce bohoslužby.
Zejména v neděli může být nabídka prohlídek vzhledem k bohoslužbám omezena.
Děkujeme za pochopení.

Turistický region Střední Čechy

V regionu, který se vine širokým pásem okolo Prahy, najdeme nejznámější a nejpohádkovější české hrady, kterými jsou Karlštejn a Křivoklát. Ani další hrady a zámky nezůstávají co do popularity pozadu. Mezi oblíbené atraktivity patří také labyrintárium zámku Loučeň, kutnohorský chrám svaté Barbory zapsaný do seznamu UNESCO a další. Region je bohatý na zajímavé technické památky - k prohlídkám zvou stříbrné a zlaté doly, hornické skanzeny, vápenckové lomy, z nichž nejznámější je Velká Amerika. Mezi přírodními zajímavostmi vynikají jeskynní systémy Českého krasu, Průhonický park, skalnaté hřebeny Brd, romantické údolí řeky Sázavy a kraj Blanických rytířů, kterému vévodí legendární hora Blaník.

Střední Čechy-západ, Střední Čechy-jih, Střední Čechy-severovýchod-Polabí