Staré Město, Památník Velké Moravy zpět

Památník Velké Moravy ve Starém Městě byl postaven nad základy kostela v lokalitě "Na Valách". Nová multimediální expozice je věnována objevům na území Starého Města a zahrnuje figuríny s dobovými oděvy, obuví, vzácnými šperky a replikami zbraní. V centru expozice nalezneme nedotčené základy velkomoravského kostela. Prohlídku doplňuje naučná stezka "Deset velkomoravských zastavení".

Turistický region Východní Morava

Nabízí množství nádherných památek, rozmanitou přírodu, ojedinělé tradice i originální gastronomické zážitky. V regionu se střetávají národopisné oblasti Valašsko, Slovácko a Haná. Proslulé jsou především typické roubenky na stráních, nezaměnitelné zvyky a tradice, lidové slavnosti a množství barevných krojů. Mezi další atraktivity patří přírodní lázeňské prameny, okázalé zámecké zahrady Kroměřížska i funkcionalistická architektura Zlínska.

Slovácko, Kroměřížsko, Zlínsko a Luhačovicko, Valašsko