Brno, Loreta u kostela sv. Janů zpět

Klášterní Církevní

Informace

Počátky historie Lorety při kostele sv. Janů jsou datovány dolet 1716-1719, kdy byla budována Svatá chýše obklopená ambitem s kaplemi. Současná podoba Lorety je výsledkem stavebních úprav z období 1723-1726 provedených architektem Mořicem Grimmem.

Průčelí tvoří úzká střední část s portálem vymezená nárožními pilastry a boční křídla s balustrádou, na jejichž pilířích byly umístěny po stranách sochy andělů a uprostřed vázy. Střední část je v horizontální rovině členěná profilovými římsami do tří pater. Vertikálně je symetricky rozdělená portálem a okny v jednotlivých patrech. Charakteristickým znakem průčelí je bohatá sochařská výzdoba vázáná k oslavě Panny Marie.

Vstup do Lorety rámuje ostění z moravské droby, do kterého jsou osazeny zdobné okované dveře. Po stranách vstupu jsou na soklech sochy andělů nesoucích profilovanou římsu, v jejímž oblouku je usazená kartuš s Mariánským znakem.

Otevírací doba

Pondělí - Pátek
9.00 - 17.00

Sobota
9 - 12
Aktuální info na www.brno.minorite.cz<

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.