Lomnice nad Popelkou - Chlum, Křížová cesta zpět

Církevní

Čtrnáct kapliček křížové cesty lemuje cestu z Lomnice na kopec Tábor. Kapličky pocházejí z konce 19. století, zrekonstruovány byly na konci 20. století.

Trasa je značena červenou turistickou značkou a stoupá od studánky Křížovky až k poutnímu kostelu Proměnění Páně.

Volně přístupné.

Turistický region Český ráj

Malebná krajina Českého ráje se svými typickými skalními městy je vyhledávaná všemi romantiky a milovníky pohádek. Není divu, že inspirovala mnoho filmových tvůrců a místní hrady, zámky a přírodní zajímavosti vytvořily přírodní kulisy pro nejoblíbenější filmové pohádky. Rodiče s dětmi vyhledávají také pohádkové město Jičín, které je neodmyslitělně spjaté s loupežníkem Rumcajsem. K výčtu turistických atraktivit patří také výletní areál s brusírnou skleněných perel, minizoo, středověká krčma, strašidelný hotel, kuriozní skalní byty, skalní hrad a mnoho dalšího.

Český ráj