Krupka, Kostel sv. Anny zpět

Církevní

Kostel pochází z roku 1516, v době baroka bylo přistavěno kněžiště a zvonice. Renesanční brána pochází z roku 1615. Výzdoba kostela je z roku 1609, avšak freska Martina Luthera pochází z doby, kdy byl kostel evangelický (1577-1624).

Květen - září
Pátek od 13.00 do 17.00 hodin
Sobota, neděle od 10.00 do 17.00 hodin
Návštěvníkům je k dispozici průvodce a propagační materiály. V interiéru se nachází výstava popisující náhrobní kameny místního hřbitova.

Turistický region Severozápadní Čechy

Turistický region se pyšní nejmladším národním parkem České republiky, kterým je České Švýcarsko. Tato neobyčejně malebná oblast s turistickými chatami, hustou sítí značených turistických tras, kamennými rozhlednami a vyhlídkovými plošinami patří k tradičním oblíbeným výletním místům. Symbolem oblasti je Pravčická brána - přírodní skalní most. Pro výletníky jsou provozovány i vyhlídkové plavby po Labi. Dominantou oblasti vulkanického původu - Českého středohoří je strmý kužel hory Milešovky. Mezi vyhledávaná místa regionu patří také Porta Bohemica, kterou tvoří široké říční koryto Labe tvořící hluboký kaňon. Oblast Krušných hor je vyhledávaným místem milovníky zimních i letních sportovních aktivit.

České Středohoří a Žatecko, Krušné hory a Podkrušnohoří, České Švýcarsko