Brtnice, kostel bl. Juliány Collalto zpět

Církevní

Dominanta Brtnice, renesanční kostel bl. Juliány Collalto, je místem pro mimořádné slavnostní události: brtnická pouť, Boží tělo, koncerty, výstavy, atd.. Místní farnost plánuje zpřístupnění věže a krypty pro veřejnost. Zatím je možné si domluvit individuální prohlídku.

Juliána, světice ze šlechtického rodu, přináší svit italského slunce na Vysočinu. Žila ve 13. století v Itálii, založila a vedla klášter, byla tedy mimořádnou osobností: obstála jako žena ve středověkém prostředí. Dokázala zvládnout svoji nemoc - dlouholeté bolesti hlavy

Kontaktujte místního duchovního správce na farnost.brtnice@gmail.com

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina