Nová Říše, Klášter Nová Říše zpět

Církevní

Premonstrátský klášter v Nové Říši nabízí prohlídkové okruhy v rámci kterých lze uvidět opatský kostel svatých Petra a Pavla, kapli sv. Anny (kapitulní síň), knihovnu, sály osobností, hudební sál a prelaturu (bývalé opatské pokoje).

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina