Olomouc, Kavárna Õde zpět

Klášterní Církevní

Informace

Klášterní Kavárna ÕDE se nachází v prostorách kláštera Sester Neposkvrněného Početí Panny Marie v Hnčířské ulici v historickém centru města Olomouce.

Obecné informace o kavárně:
- kapacita až 40 osob,
- prostory kavárny jsou nekuřácké,
- možnost změny uspořádání prostor pro soukromé akce.

Prostředí klášterní kavárny je uspořádané do 3 prostor, které umožní návštěvníkům občerstvení na těle, duchu i duši.

Prostor pro občerstvení těla
Hned při vstupu máte příležitost k posezení v příjemné atmosféře nad šálkem kávy, čaje či jiného nápoje doplněného dobrotami z nabídky sester františkánek.

Můžete si vybrat z široké nabídky nápojů, dobrot a specialit.

V těchto prostorách bývají také kulturní akce - setkání, výstavy, koncerty, tvořivé dílny, zajímavé přednášky, tematické večery apod.

Obsluhu zajišťuje kvalifikovaný personál z řad sester a brigádníků.

Prostor pro občerstvení duše
Nejen chlebem živ je člověk, říká známé přísloví.

Kouzelné točité schody Vás dovedou z kavárny do čítárny. Naše knihovna obsahuje převážně knihy s filosofickou a teologickou tématikou. Na žádost Vám rádi zapůjčíme náš knižní katalog. Knihy však nepůjčujeme, zůstávají vždy v čítárně všem k dispozici. Příjemné prostředí vybízí k četbě, studiu, rozjímání a jinému občerstvování duše. V těchto prostorách probíhají také literární večery.

Prostor pro občerstvení ducha
Klášterní kaple umožňuje setkávání s Tím, který nás přesahuje. V odpoledních hodinách je možnost osobní modlitby. Prostor umožňuje také setkávání různých křesťanských modlitebních společenství.Každý den v 18:00 hod probíhá v kapli půlhodinová modlitba adorace za misie.

Otevírací doba

Aktuální otevírací hodiny nejdete zde.

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Střední Morava a Jeseníky

K poznávání Střední Moravy patří neodmyslitelně hrady, zámky a historické památky města Olomouce. Centrum regionu Olomouc je vyhledávané nejen pro množství památek, z nichž sloup Nejsvětější Trojíce v centru města je památkou UNESCO, ale také pro typické gastronomické speciality. Zatímco Jeseníky jsou spojeny s horskou přírodou a množstvím sportovních aktivit. K vyhledávaným místům patří Zlaté Hory, které lákají originálním skanzenem se zlatorudnými mlýny a poutním místem „Maria Hilf“. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské město Jeseník. Specifickou oblastí je Osoblažsko neboli „Slezská Haná“ na severozápadě Moravskoslezského kraje. Jedná se o jednu z nejchudších a nejméně osídlených oblastí Česka, která se ovšem může pyšnit krásnou přírodou, osoblažskou úzkokolejkou, zámkem ve Slezských Rudolticích a řadou unikátních kulturních památek.

Střední Morava, Jeseníky-západ

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.