Litoměřice, katedrála sv. Štěpána, Litoměřice zpět

Církevní

Vznik se datuje kolem roku 1057, původní románský kostel byl v letech 1662-1664 zbořen a na jeho místě byla v letech 1664-1668 vystavěna dnešní katedrála. V katedrále se nachází soubor pěti velkých oltářních obrazů od barokního malíře Karla Škréty a v podivuhodné celistvosti se zachoval základní interiér z doby Schleinitzovy v černozlatém boltcovém slohu.

Otevírací doba

Denně k nahlédnutí. Prohlídky v letní sezóně v rámci okruhu - https://www.ceskestredohori.info/tipy-na-vylety/vylet/okruh-cirkevni-pamatky-v-litomericich
Po-So 7.30 hod. a Ne 10.00 hod. se konají bohoslužby.

Turistický region Severozápadní Čechy

Turistický region se pyšní nejmladším národním parkem České republiky, kterým je České Švýcarsko. Tato neobyčejně malebná oblast s turistickými chatami, hustou sítí značených turistických tras, kamennými rozhlednami a vyhlídkovými plošinami patří k tradičním oblíbeným výletním místům. Symbolem oblasti je Pravčická brána - přírodní skalní most. Pro výletníky jsou provozovány i vyhlídkové plavby po Labi. Dominantou oblasti vulkanického původu - Českého středohoří je strmý kužel hory Milešovky. Mezi vyhledávaná místa regionu patří také Porta Bohemica, kterou tvoří široké říční koryto Labe tvořící hluboký kaňon. Oblast Krušných hor je vyhledávaným místem milovníky zimních i letních sportovních aktivit.

České Středohoří a Žatecko, Krušné hory a Podkrušnohoří, České Švýcarsko