Kostelní Vydří, Hrobka Dalbergů zpět

Církevní

Na návrší v blízkosti karmelitánského kláštera v Kostelním Vydří stojí lesní hřbitůvek. Nalezli zde místo posledního odpočinku baron Friedrich Maria Dalberg s manželkou i oběma syny Josefem a Janem. Friedrich byl vzdělaným a zbožným člověkem, inicioval poslední úpravy dačického zámku, zejména vybudování secesní knihovny a zámecké kaple. Měl osobní vztah ke karmelitánské mariánské zbožnosti. Na hřbitově jsou pohřbeni také řeholníci z nedalekého kláštera.

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina