Chýnov, hřbitov v Chýnově zpět

Informace

Na okraji staobylého městečka leží hřbitov, který je zároveň unikátní veřejnou galerií. Najdeme zde náhrobky od sochařů Karla Gabriela a bratrů Antonína a Františka Bílka. Posledně jmenovaný je zde také pohřben a nad jeho hrobem stojí monumentální socha, zvaná Modlitba nad hroby.

V chýnově stojí také Bílkův rodný dům s pamětní deskou a dům, zvaný Chaloupka, který si sám navrhl, měl v ěm ateliér a nakoneczde i zemřel. Bílkvu vilu vlastní Galerie hl. města Prahy.

Dminantou Chýnova je moumetální kostel Nejsvětější Trojice, který je možné navštívit po domluvě se správcem, lze se objednat na chynov@katolik.cz


Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Jižní Čechy

Do Jižních Čech se sjíždějí milovníci historických památek, aby zde obdivovali hrady, zámky, historické centrum Českého Krumlova zapsané na seznam UNESCO, perlu renesance Slavonice, či Táborsko se stopami husitských dějin. Region je neobyčejně bohatý na technické zajímavosti, jako je například jindřichohradecká úzkokolejka, třeboňská soustava rybníků, Buškův hamr, grafitový důl u Českého Krumlova a mnoho dalších. Pestrou nabídku regionu doplňují i přístupné jeskyně, vodní nádrže, přehrady a vodáky vyhledávané vodní toky. Nelze opomenout ani malebné jihočeské vesničky a půvabnou krajinu České Kanady. 

Jižní Čechy

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.