Zábřeh na Moravě, Věž kostela sv. Bartoloměje - farní muzeum zpět

Věž chrámu sv. Bartoloměje bývá pravidelně otevřena k večerním prohlídkám o Noci kostelů v květnu, ve Dnech evropského dědictví - EHD a o Vánocích.

Během prohlídky navštívíte tyto části chrámu:

• Točité schodiště

• V těchto prostorách si budete moci prohlédnout tyto stálé expozice:

• Půdu farního kostela

• Věž farního kostela

• Zvonové patro se zvonovým souborem

• Lapidárium

• DEPISITUM LITURGIAE

• Poklad mincí pod lavicemi

• Farní chrám sv. Bartoloměje - historie a současnost

• Historie zvonů

Průvodcovskou službu spolu s péčí o farní muzeum zajišťují dobrovolně a ve svém volném čase Zvoníci od sv. Bartoloměje a sv. Barbory z řad mládeže zábřežské farnosti.

Otevírací doba

Pravidelně můžete farní muzeum navštívit při příležitosti ručního zvonění na mši každou neděli. Sraz k prohlídce je v 8,00 hodin před vchodem na věž. Po předchozí domluvě jsou individuální či hromadné návštěvy možné i jindy. Prohlídku v mimořádném termínu je nutné objednat výhradně jedním z těchto způsobů:

- Prostřednictvím e-mailu farni.muzeum@email.cz

- Na telefonu 731 044 840

- Osobní domluvou s některým ze zvoníků

Turistický region Střední Morava a Jeseníky

K poznávání Střední Moravy patří neodmyslitelně hrady, zámky a historické památky města Olomouce. Centrum regionu Olomouc je vyhledávané nejen pro množství památek, z nichž sloup Nejsvětější Trojíce v centru města je památkou UNESCO, ale také pro typické gastronomické speciality. Zatímco Jeseníky jsou spojeny s horskou přírodou a množstvím sportovních aktivit. K vyhledávaným místům patří Zlaté Hory, které lákají originálním skanzenem se zlatorudnými mlýny a poutním místem „Maria Hilf“. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské město Jeseník. Specifickou oblastí je Osoblažsko neboli „Slezská Haná“ na severozápadě Moravskoslezského kraje. Jedná se o jednu z nejchudších a nejméně osídlených oblastí Česka, která se ovšem může pyšnit krásnou přírodou, osoblažskou úzkokolejkou, zámkem ve Slezských Rudolticích a řadou unikátních kulturních památek.

Střední Morava, Jeseníky-západ