Broumov, Broumovský klášter zpět

Církevní

Impozantní komplex Broumovského kláštera je pohostinným místem vzdělávání, umění, dialogu, setkávání a spolupráce. Prohlídka monumentální ukázky české barokní architektury zahrnuje unikátní interiéry, které nechávají nahlédnout do pozoruhodné historie kláštera. Prohlídkové okruhy nabízí mimo jiné kostel sv. Vojtěcha, unikátní kopii Turínského plátna a klášterní knihovnu. Mimo standardních prohlídek jsou připraveny i hudební, mnišské a noční prohlídky, či vás provede mladý loupežník Lotrando, který v klášteře studoval.

Turistický region Královehradecko

Pro region jsou typická skalní města, stolové hory, bludiště rozmanitých skalních útvarů, hrady a zámky a množství značených turistických tras jak pro pěší, tak pro cyklisty. Mezi nejvyhledávanější zajímavosti patří barokní pevnostní město Josefov s labyrintem podzemních chodeb a vojenské pevnosti. Oblíbeným místem je i údolí řeky Úpy nedaleko Ratibořic známé především prostřednictvím Babičky Boženy Němcové.

Kladské pomezí, Hradecko, Orlické hory