Střílky, Barokní hřbitov zpět

Církevní

Informace

Barokní hřbitov ve Střílkách je unikátní památka z 1.poloviny 18. století. Svou originální architekturou a sochařskou výzdobou je hřbitov vzácné umělecké dílo z doby baroka, jedinečné nejen u nás v České republice, ale zcela výjimečné v oblasti umění evropského významu. V únoru roku 2010 byl střílecký hřbitov prohlášen národní kulturní památkou.

Otevírací doba

Od 1.5 do 30.9 je areál stříleckého hřbitova zpřístupněn veřejnosti. Průvodci zajišťují výklad o historii a symbolice barokních soch umístěných na hřbitově. Vstupné pro jednotlivce s výkladem 30,- Kč. Děti do 15 let zdarma. Zájezd: vstupné 15,- Kč/osoba, průvodce 150,- Kč. Zájezdy je předem nutné objednat. Výklad je také zajištěn v jazyce anglickém, německém.

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Východní Morava

Nabízí množství nádherných památek, rozmanitou přírodu, ojedinělé tradice i originální gastronomické zážitky. V regionu se střetávají národopisné oblasti Valašsko, Slovácko a Haná. Proslulé jsou především typické roubenky na stráních, nezaměnitelné zvyky a tradice, lidové slavnosti a množství barevných krojů. Mezi další atraktivity patří přírodní lázeňské prameny, okázalé zámecké zahrady Kroměřížska i funkcionalistická architektura Zlínska.

Slovácko, Kroměřížsko, Zlínsko a Luhačovicko, Valašsko

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.