Cesta za poznáním poutních míst Dačicka a Telčska
Krahulčí - Mrákotín zpět

Informace

Po zhlédnutí kostela a jeho okolí nás čeká již poslední zastavení na poutní trase. K němu vede cesta po silnici č. 23, na které je nutné dbát na bezpečnost. Asi po necelém kilometru nás trasa přivede do Krahulčí. Při příjezdu do Krahulčí se v levotočivé zatáčce trasa napojuje na cyklotrasu č. 5124. Dále trasa vede po asfaltové silnici z kopce až k místní masně, která se nachází ve směru na Mrákotín. Těsně před masnou odbočíme doleva z hlavní silnice. Tento asi 2,5 kilometrový úsek vede přes frekventovanou silnici č. 23, kde jezdí mnoho osobních i nákladních aut, proto je nutné dbát na zvýšenou bezpečnost. Poté trasa vede po zpevněné silnici kolem Trnkového Mlýna až k rozcestí. Na rozcestí pokračuje trasa vpravo napojením se na cyklotrasu č. 5261, která nás dovede do obce Borovná. Cyklotrasa pokračuje v Borovné mezi místní domy úzkou uličkou, tento směr je dobře označena žlutou značkou pro označení cyklotras. Trasa pokračuje po zpevněné silnici a asi po 2,5 km nás přivede do vesnice Dobrá Voda u Mrákotína. Asi jeden kilometr před Dobrou Vodou lze zahlédnout v dáli na kopečku naše další zastavení, a to poutní kapli sv. Jáchyma, která je krásně umístěna ve zdejší krajině. Poutní kapli najdeme za vesnicí po pravé straně ve směru na Mrákotín.

Zde je ukončena poutní trasa. Návštěvníci, kteří chtějí využít zpátečního vlakového spojení, se vydají do Telče stejnou zpáteční cestou přes Borovnou a Krahulčí. Vlakové spojení Telč - Dačice - Slavonice je pro přepravu kol uzpůsobeno.

Etapy v poutní trase
Poznejte i další etapy.

Slavonice - Montserrat
Slavonice
Montserrat
Montserrat - Dačice
Montserrat
Dačice
Dačice - Kostelní Vydří
Dačice
Kostelní Vydří
Kostelní Vydří - Telč
Kostelní Vydří
Telč
Telč - Vanov
Telč
Vanov
Vanov - Krahulčí
Vanov
Krahulčí
Krahulčí - Mrákotín
Krahulčí
Mrákotín
Mrákotín - Slavonice
Mrákotín
Slavonice

Poutní trasa

Poutní trasa je určena zj. pro cykloturistiku a vede po značených cyklotrasách či silničních komunikacích. V oblasti Dačicka a Telčska se nachází mnoho poutních míst a sakrálních staveb, které byly spojeny do jedné ucelené trasy. Trasa byla naplánována tak, aby vybraná místa s duchovní tématikou navzájem propojila přes jinak turisticky zajímavé lokality (např. zámek Dačice). Trasa zohledňuje i možnosti občerstvení pro návštěvníky. Počátek trasy je ve Slavonicích - kostel Božího Těla, který se nachází na okraji města. Poutní trasa zahrnuje 8 zastavení a končí v Dobré Vodě u Mrákotína u poutní kaple sv. Jáchyma. Z Dobré Vody u Mrákotína se návštěvníci mohou vydat zpět do Slavonic vlakem z Telče, který je pro přepravu kol přizpůsoben. Pro náročnější cyklisty, kteří chtějí lépe poznat drsnou krajinu Vysočiny a navštívit částečně Přírodní park Česká Kanada, je trasa prodloužena do okruhu přes Olší - Mysletice - Prostřední Vydří - Kostelní Vydří - Lidéřovice - Český Rudolec - Penikov - Vlastkovec zpátky do Slavonic.

Tento produkt cestovního ruchu vznikl v rámci bakalářské práce Katedry cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava. Autor: Martin Kelbler, 2016

Zveme Vás!
Nejbližší místa

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.