Cesta za poznáním poutních míst Dačicka a Telčska
Vanov - Krahulčí zpět

Informace

U poutní kaple se také nachází sousoší Kalvárie, což je ukončení křížové cesty z Telče. Ke Kalvárii vede vyšlapaná cestička asi 50 metrů od kaple. U kaple je také dřevěné posezení, od kterého je krásný výhled na zdejší krajinu. Po prohlídce zastavení nás dovede stejná zpáteční trasa k lesnímu družstvu Borovná, kde naše putování pokračuje opět napojením se na cyklotrasu č. 1113, která vede okolo PR Luh u Telče a přivede nás na asfaltovou silnici, ze které je vidět na naše další zastavení, a to poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Ke kostelu bohužel vede trasa po silnici č. 23, která je hodně frekventovaná. Na kostel je ze strany napojena budova bývalého kláštera, která bývá v létě obydlena. Za kostelem je krásný výhled na Telč. V okolí kostela jsou stromy, které dodávají místu na kráse.

Etapy v poutní trase
Poznejte i další etapy.

Slavonice - Montserrat
Slavonice
Montserrat
Montserrat - Dačice
Montserrat
Dačice
Dačice - Kostelní Vydří
Dačice
Kostelní Vydří
Kostelní Vydří - Telč
Kostelní Vydří
Telč
Telč - Vanov
Telč
Vanov
Vanov - Krahulčí
Vanov
Krahulčí
Krahulčí - Mrákotín
Krahulčí
Mrákotín
Mrákotín - Slavonice
Mrákotín
Slavonice

Poutní trasa

Poutní trasa je určena zj. pro cykloturistiku a vede po značených cyklotrasách či silničních komunikacích. V oblasti Dačicka a Telčska se nachází mnoho poutních míst a sakrálních staveb, které byly spojeny do jedné ucelené trasy. Trasa byla naplánována tak, aby vybraná místa s duchovní tématikou navzájem propojila přes jinak turisticky zajímavé lokality (např. zámek Dačice). Trasa zohledňuje i možnosti občerstvení pro návštěvníky. Počátek trasy je ve Slavonicích - kostel Božího Těla, který se nachází na okraji města. Poutní trasa zahrnuje 8 zastavení a končí v Dobré Vodě u Mrákotína u poutní kaple sv. Jáchyma. Z Dobré Vody u Mrákotína se návštěvníci mohou vydat zpět do Slavonic vlakem z Telče, který je pro přepravu kol přizpůsoben. Pro náročnější cyklisty, kteří chtějí lépe poznat drsnou krajinu Vysočiny a navštívit částečně Přírodní park Česká Kanada, je trasa prodloužena do okruhu přes Olší - Mysletice - Prostřední Vydří - Kostelní Vydří - Lidéřovice - Český Rudolec - Penikov - Vlastkovec zpátky do Slavonic.

Tento produkt cestovního ruchu vznikl v rámci bakalářské práce Katedry cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava. Autor: Martin Kelbler, 2016

Zveme Vás!
Nejbližší místa

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.