Cesta za poznáním poutních míst Dačicka a Telčska
Telč - Vanov zpět

Informace

Po prohlídce zastavení pokračuje trasa dále kolem rohového domu ihned naproti kostelu. Trasa vede kolem Staroměstského rybníka a je obklopena sochami svatých. Tato malebná cesta nás zavede až na silniční komunikaci vedoucí do centra města. Po projetí Horní brány se před námi objeví krásné renesanční náměstí Zachariáše z Hradce, které je na seznamu UNESCO. Zde jsou možnosti na občerstvení nebo na krátký odpočinek. Poté naše cesta pokračuje mezi domy po levé straně náměstí do ulice U Masných krámů s následným napojením se na cyklotrasu č. 1113. Po přejetí lávky přes Ulický rybník nás cesta vede kolem místních školních budov a zámeckého parku až k hlavní silnici č. 23. Zde pokračuje trasa napojením na silnici vpravo a asi po ujetí 100 metrů ihned vlevo za místním zahradnictvím. Cesta, na které se nachází naše trasa, je součástí naučné stezky V Lipkách. V dáli před námi lze vidět dlouhou cestu lemovanou velkými lípami. Po ujetí asi 2 km nás trasa přivede k rozcestí, kde pokračujeme rovně do mírného kopce. Kolem cesty jsou informační tabule, podle kterých je dobré se řídit. Naučná stezka nás dovede k dalšímu zastavení, a to ke kapli sv. Karla Boromejského.

Etapy v poutní trase
Poznejte i další etapy.

Slavonice - Montserrat
Slavonice
Montserrat
Montserrat - Dačice
Montserrat
Dačice
Dačice - Kostelní Vydří
Dačice
Kostelní Vydří
Kostelní Vydří - Telč
Kostelní Vydří
Telč
Telč - Vanov
Telč
Vanov
Vanov - Krahulčí
Vanov
Krahulčí
Krahulčí - Mrákotín
Krahulčí
Mrákotín
Mrákotín - Slavonice
Mrákotín
Slavonice

Poutní trasa

Poutní trasa je určena zj. pro cykloturistiku a vede po značených cyklotrasách či silničních komunikacích. V oblasti Dačicka a Telčska se nachází mnoho poutních míst a sakrálních staveb, které byly spojeny do jedné ucelené trasy. Trasa byla naplánována tak, aby vybraná místa s duchovní tématikou navzájem propojila přes jinak turisticky zajímavé lokality (např. zámek Dačice). Trasa zohledňuje i možnosti občerstvení pro návštěvníky. Počátek trasy je ve Slavonicích - kostel Božího Těla, který se nachází na okraji města. Poutní trasa zahrnuje 8 zastavení a končí v Dobré Vodě u Mrákotína u poutní kaple sv. Jáchyma. Z Dobré Vody u Mrákotína se návštěvníci mohou vydat zpět do Slavonic vlakem z Telče, který je pro přepravu kol přizpůsoben. Pro náročnější cyklisty, kteří chtějí lépe poznat drsnou krajinu Vysočiny a navštívit částečně Přírodní park Česká Kanada, je trasa prodloužena do okruhu přes Olší - Mysletice - Prostřední Vydří - Kostelní Vydří - Lidéřovice - Český Rudolec - Penikov - Vlastkovec zpátky do Slavonic.

Tento produkt cestovního ruchu vznikl v rámci bakalářské práce Katedry cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava. Autor: Martin Kelbler, 2016

Zveme Vás!
Nejbližší místa

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.