Králíky-Hora Matky Boží, kostel Nanebevzetí Panny Marie

BohoslužbyPravidelné bohoslužby (aktualizováno 10. 3. 2017) (iBohosluzby.cz ):

Ne
10:00
, celý rok, každý týden
Čt
17:00
, celý rok, každý týden, Po mši svaté adorace do 19 hodin
So
11:00
, celý rok, 1x za měsíc, 1. v měsíci, první sobotu v měsíci
So
17:00
, celý rok, každý týden, s nedělní platností, kromě první soboty v měsíci

Informace

Hora Matky Boží je po staletí cílem mnoha poutníků, kteří chtějí posílit svou víru hlubším setkáním s Bohem i Ježíšovou Matkou Marií. Bohoslužby na této mariánské hoře mají uvádět každého člověka k usebrání a obnově jeho života.

Hora Matky Boží je významnou kulturní památkou, která svou historií, architekturou a interiérem přitahuje řadu let turisty nejen z naší vlasti ale i ze zahraničí. Je zde možné navštívit i Památník internace, který názorně připomíná smutné kapitoly historie tohoto místa.

Pokud byste u nás chtěli prožít více dní, je možnost ubytovat se v Poutním domě, který je součástí areálu. Okolní příroda a turistické atrakce, jsou bohaté jak v letním, tak i zimním období.

V prodejně, která je rovněž součástí areálu, lze koupit různé upomínkové a sakrální předměty, náboženskou literaturu. Je také možné objednat si prohlídku poutního místa s průvodcem - v češtině a němčině.

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Vzdálenost od objektu

Železniční stanice

2,4 km (Králíky)

Autobusová zastávka

450 m

Poutě

Duchovní cvičení

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Východní Čechy

Turistický region Východní Čechy nabízí malebnou přírodu, velkolepou historii, tradiční lidové umění, hudební zážitky i bohaté sportovní vyžití. Ke kulturnímu a společenskému životu oblasti patří neodmyslitelně Smetanova Litomyšl, Velká pardubická steeplechase i Zlatá přilba. Pro zdejší kraj je typická vůně pardubického perníku a blízkost koní. Na návštěvníky čekají ukázky lidových folklórních tradic a řemesel, množsví hradů a zámků, starobylá vojenská opevnění a pevnosti, městské památkové rezervace, architektonické zajímavosti. Oblast je vyhledávaná milovníky sportů, pěší turistiky, cykloturistiky a v neposlední řadě i agroturistiky.

Podorlicko, Pardubicko, Chrudimsko-Hlinecko, Králický Sněžník, Českomoravské pomezí

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.