Blatno-Květnov, kostel Navštívení Panny Marie

O původu kostela na Květnově nejsou doklady, ale pověst praví, že pasáček při shánění dobytka zaklel a napomenul ho nějaký hlas z křoví. Když křoví rozhrnul, našel tam malou sošku Panny Marie, kterou donesl domů a schoval v truhle. Druhý den však soška zmizela a objevila se opět v křoví. Když se toto opakovalo již poněkolikáté a dozvěděli se o tom lidé ze vsi, rozhodli se postavit pro sošku kapličku ve vesnici. Materiál na stavbu však přes noc zmizel a nalezli jej opět na místě nálezu sošky. Kapličku tedy postavili zde snad roku 1342. První ověřená informace o kapli pochází až z roku 1592. Stavba byla postupně upravována a rozšiřována až do podoby dnešního kostela. V 16. století se z Květnova po zázračném uzdravení slepce stalo poutní místo.

Autobusová zastávka

2,4 km

Restaurace

2,6 km

Obchod

2,3 km

Turistický region Severozápadní Čechy

Turistický region se pyšní nejmladším národním parkem České republiky, kterým je České Švýcarsko. Tato neobyčejně malebná oblast s turistickými chatami, hustou sítí značených turistických tras, kamennými rozhlednami a vyhlídkovými plošinami patří k tradičním oblíbeným výletním místům. Symbolem oblasti je Pravčická brána - přírodní skalní most. Pro výletníky jsou provozovány i vyhlídkové plavby po Labi. Dominantou oblasti vulkanického původu - Českého středohoří je strmý kužel hory Milešovky. Mezi vyhledávaná místa regionu patří také Porta Bohemica, kterou tvoří široké říční koryto Labe tvořící hluboký kaňon. Oblast Krušných hor je vyhledávaným místem milovníky zimních i letních sportovních aktivit.

České Středohoří a Žatecko, Krušné hory a Podkrušnohoří, České Švýcarsko