Bítov, kaple Nanebevzetí Panny Marie na nádvoří hradu Bítov

BohoslužbyPravidelné bohoslužby (aktualizováno 5. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

Út
16:30
, nepravidelně, každý týden, od července do 2. srpnového týdne

Informace

Kaple zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie je součástí hradního komplexu, který se tyčí na strmém ostrohu nad řekou Želetavkou. Kaple byla součástí knížecího hradiště již v letech 1061 - 1067. Dnešní novogotická podoba pochází z roku 1845. Jednolodní stavba je zakončena polygonálním presbytářem a na západním průčelí se tyčí hranolová věž. K severní zdi byla připojena barokní kaple a pod stavbou je krypta s náhrobky bývalých majitelů panství. Interiér kaple je prosvětlen vysokými barevně vitrážovými okny, ústřední oltář zdobí obraz znázorňující Nanebevzetí Panny Marie a u oltáře stojí vzácná gotická socha Madony Bítovské, ke které se věřící obracejí s prosbou o usmíření, a poutníky je
nazývána Matkou Naděje. Nedaleko hradního komplexu je hradní studánka, kde byla zbudována pravděpodobně první lurdská jeskyně se sochou Panny Marie v naší republice.

Vzdálenost od objektu

Autobusová zastávka

2 km (Bítov-rozcestí)

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.