Jaroměřice nad Rokytnou, kostel sv. Markéty zpět

Kostel svaté Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou je nazývaný barokní perlou Vysočiny a od roku 2002 patří mezi národní kulturní památky.
Kostel v letech 2019 – 2022 procházel velkou opravou, která znamenala jeho existenční záchranu. Díky této velké opravě se kostel mohl otevřít veřejnosti s možností prohlídek v opravených prostorách kostela, které byly dříve nepřístupné.
Nejvzácnější a nejkrásnější částí kostela je restaurovaná stropní freska o rozloze 450 m2. Autorem této fresky je Karel František Antonín Tepper, který zde vymaloval nebe svatých mučedníků. Vrcholem fresky je 44 metrů vysoko vymalované Boží Oko, které je dílem akademického malíře mistra Jana Knora.
Při poslední opravě byla v lodi kostela přidána originální díla akademického sochaře Otmara Olivy, o jejíž symbolice se více dozvíte v rámci prohlídek.

Návštěvníci a návštěvnice si mohou vybrat ze dvou prohlídkových tras kostela:
Trasa A (historie, loď kostela, stará sakristie, hraběcí oratoř, depozitář, zpěvácké balkony, kůr s varhany, 3D model kopule)
Trasa B (historie, loď kostela, stará sakristie, komunitní centrum, terasa)

Dále mohou návštěvníci navštívit vyhlídkovou věž s nevšedním pohledem do celé zámecké zahrady.

Pravidelné bohoslužby
Pravidelné mše svaté se konají: neděle v 9:30 hod. (po mši svaté přátelské posezení do 12 hodin) a v 19 hod., v zimním období v 18 hod, úterý, čtvrtek, pátek v 19 hod., v zimním období v 18 hod. na faře, středa v 7:30 hod. (v zimním období na faře).
Během konání mše svaté, pohřbu atd. není možné konat prohlídky kostela.

DUBEN, ŘÍJEN (sobota, neděle) 9.00 - 15.00
KVĚTEN, ČERVEN, ZÁŘÍ (úterý-neděle) 9.00 - 16.00
ČERVENEC, SRPEN (úterý-neděle) 9.00 - 17.00
Během konání mše svaté, pohřbu atd. není možné konat prohlídky kostela.