Bezdědovice-Paštiky, Kostel sv. Jana Křtitele zpět

Barokní kostel sv. Jana Křtitele v Paštikách je dominantou celého kraje a patří mezi nejkrásnější památky v okolí Blatné. Kostel byl postaven v letech 1747–1753 podle plánů a za osobního dozoru K. I. Dientzenhofera a patří mezi nejhodnotnější díla geniální barokního stavitele. Interiér vytvořili další význační umělci – řezbář F. Ublaker a malíř J. V. Spitzer.
Poblíž kostela stojí hřbitovní kaple s kryptou, která je rodinnou hrobkou šlechtického rodu Hildprandtů.

Kostel byl nově opraven v rámci programu IROP a veřejnosti zpřístupněn na počátku roku 2020.
Proměnu celého objektu před a po rekonstrukci můžete vidět na odkaze: https://www.virtualtravel.cz/export/kostel-svateho-jana-krtitele/index2.htm