Tvarožná, kaple Panny Marie Sněžné, Santon

Poutní kaple Panny Marie Sněžné stojí na pahorku Santon jihozápadně od okraje obce Tvarožná. Kaple byla postavena na základech původní dřevěné kaple. Stavba má obdélníkový půdorys, stanovou střechu s malou dřevěnou věží. Do kaple se vchází vstupním průčelím s obloukovitě zaklenutým vchodem, nad kterým je štít s mariánským reliéfem. Jednoduchý interiér kaple je vyzdoben oltářem Panny Marie. Původní socha Panny Marie, ke které se pojila pověst o zázračném uzdravení vodou z nedaleké studánky, byla přenesena do farního chrámu sv. Mikuláše v Tvarožné. V minulosti ke kapli přicházeli poutníci z okolních farností se soškami Panny Marie. Poutní tradice se udržela do dnešních dní, kdy je okolo svátku Panny Marie Sněžné slavena poutní mše svatá.

Železniční stanice

4,7 km (Ponětovice)