Opava, kostel sv. Hedviky zpět

Kostel svaté Hedviky je jednolodní kostel na půdorysu zdvojeného kříže tvořený příčnou lodí a rozšířeným průčelím nacházející se na Náměstí svaté Hedviky v Opavě. Průčelí je tvořeno třemi bloky v pyramidálním uspořádání a zvonicovým patrem zakončeným velkým křížem. Obvod věže obíhá latinsky psaná nápisová páska, která odkazuje na původně zamýšlenou funkci kostela jako památníku padlých. Kostel je jedním z posledních děl architekta Leopolda Bauera. Je ve správě Římskokatolické farnosti Panny Marie Opava.

<p>pravidelné bohoslužby: slavnost sv. Hedviky (16. října): v 6.00 a v 7.00 (v konkatedrále Nanebevzetí PM mše v tento den nejsou) neděle po 16. říjnu: v 10.00 poutní mše svatá (v konkatedrále Nanebevzetí PM mše v 10.00 není) Vzpomínka na všechny věrné zemřelé (2. listopadu): v 18.00</p>