Bílá-Hlavatá, lesní kaple

Kaple zasvěcená sv. Cyrilu a Metodějovi stojí na samém pomezí Horní Bečvy (6 km) a Bílé (7 km). Katastrálně však spadá pod obec Horní Bečva. Kaple, ačkoliv se řadí do skupiny typických beskydských dřevěných lidových staveb s náboženskou tématikou, byla postavena poměrně nedávno. Slavnostní vysvěcení se konalo 21. 9. 1924.

Celá kaple svou architekturou již na první pohled budí dojem velké podobnosti s ostatními lidovými stavbami jež byly projektovány či inspirovány tvorbou známého architekta Dušana Jurkoviče. Jako příklad lze jmenovat turistické útulny Libušín a Maměnka na Pustevnách, drobnou dřevěnou kapli a studánku na Horní Čeladné nebo dřevěnou zvoničku v Trojanovicích - Bystrém.

Více zde: http://www.farnostostravice.cz/kostely-farnosti/hlavata/