Svatojakubská poutní cesta - Weinviertel
Stockerau - Kirchberg am Wagram zpět

Pátý den putování vás zavede z Stockerau do Kirchberg am Wagram. Na trase zažijete proměnu krajiny - rozlehlá a zvlněná krajina Weinviertelu přechází do krajiny Wagramu.
Stockerau, největší město ve Weinviertelu, je výchozím bodem předposlední etapy. Nedaleký Stockerauer Au nabízí opravdové relaxační centrum pro milovníky přírody. Působivá věž farního kostela je nejvyšší v Dolním Rakousku (88 m).
Užijte si krajinu Wagramu
Z Stockerau putujte do Unterzögersdorfu, Oberzoegersdorfu, Goldgebenu a Hausleitenu. Kopcovitá krajina Weinviertelu se jemně spojuje s krajinou Wagramu. Nechejte se pohltit flórou a faunou Waldviertelu. Z obce Hausleiten se dostanete do Gaisrucku přes "Stirbwegtunnel. Cesta pokračuje vinicemi do Eggendorfu po cyklostezce. Okouzlující scenérie vás bude provázet na cestě do Stetteldorf am Wagram, kde trasa vede ulicí Kellergasse. Na cestě do Absdorfu je odpočívadlo, které je ideální pro krátkou přestávku. Za odbočkou Faltingerkreuz se trasa mění na idylickou vycházkovou cestu, která vás zavede až na okraj Wagramu. Vyhlídkové místo "Wagramblick" nabízí působivý panoramatický pohled. Odpočívadlo na konci Kellergasse se zdrojem pitné vody umožňuje doplňení prázdných lahví a prázdných baterií.
Cestou na Kirchberg am Wagram
Trasa vede z Absdorfu do Königsbrunnu. Pokračujte podél Kellergasse až po Wagram a po vinařské stezce. Rozlehlé polnosti a výhled na Schneeberg a Ötscher jsou fascinujícími společníky. Za obcí Unterstockstall a následně za původní kapli Panny Maria, přijdete do města Kirchberg am Wagram. Krajina, zahrada a kašna s pitnou vodou vás zvou k odpočinutí. Nejrůznější ořechy a ovoce uspokojí chuť každého.
Ve městě Kirchberg am Wagram strávíte poslední noc před tím, než se vydáte na šestou etapu cesty, a pak vás cesta do Krems an der Donau zavede do cíle Svatojakubské cesty.

Etapy v poutní trase

Kirchberg am Wagram
Krems an der Donau

Poutní trasa

Svatojakubská poutní cesta Jakobsweg Weinviertel dlouhá 153 km vede z obce Drasenhofen do Kremže. Cesta byla otevřena v roce 2010 a je součástí mezinárodního poutnického hnutí.
Poutní trasa vede z Drasenhofenu do vinařského města Poysdorf. Nejvyšším místem je pahorek Buschberg – nejvyšší vrchol Weinviertelu. Cesta nabízí nádherný pohled na horu Michelberg a výhled na úrodnou vinařskou krajinu si můžete vychutnat v areálu vinotéky v Kirchbergu. Blízkost obce Krems přináší první pocity štěstí, protože první část trasy je po šestidenním putování zdolána. Zde je také napojení na Svatojakubskou cestu Göttweig-Melk.